Třetí turnaj projektu VTM sezóny 2022/2023 ve Lhotě u Vsetína

Projekt Výchova talentované mládeže má za sebou třetí, a tedy v roce 2022 předposlední kolo turnajů. Krajské výběry hokejistů kategorie U15 se tentokrát sjely do Mariánských Lázní, Dvora Králové nad Labem a Lhoty u Vsetína.

Na moderním zimáku ukradli prvenství Jihomoravané

Vůbec poprvé se významnější akce pod hlavičkou Českého hokeje uskutečnila ve Lhotě u Vsetína, kde vyrostl krásný a moderní Kapka resort. Talenti Zlínského kraje veřili do posledních minut, že ho pokřtí prvenstvím, ale to se jim nepodařilo.

Semifinálový zápas proti Olomouckému kraji ještě zvládli, velký podíl na tom neslo „zvířecí“ duo Filip Vlk (2+1) – Vojtěch Kočica (0+3). Druhým finalistou se pak po mnohem větším dramatu stal Jihomoravský kraj, jež dorovnal manko 0:2, 2:3 i 3:4 a v nájezdech ho rozradostnil Petr Tomek.

Jihomoravané otočili i souboj o zlato. Čistým hattrickem, byť docíleným brankami ve všech hracích částech, se o to postaral Ondřej Slívko (3+3). Zlínský kraj potom mocně dotahoval, vyrovnat však nezvládl a jeho naděje definitivně ukončil v poslední sekundě Vojtěch Kubín (2+4).

Třetí místo bral Moravskoslezský kraj, jenž tentokrát nenechal nikoho na pochybách. Olomouckému kraji dal za první třetinu čtyři góly, na výsledku 7:1 se hattrickem podílel velmi nadaný zadák ročníku 2009 Dominick Radim Byrtus.

Poslední trojici turnajů projektu VTM, které uzavřou jeho podzimní část, budou v neděli 11. prosince hostit Středočeský, Pardubický a Jihomoravský kraj.

 

Výsledky třetích turnajů VTM U15

Západ – v Mariánských Lázních

Karlovarský kraj – Ústecký kraj 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 26. Zolnaj (Benda) – 4. Sedláček (Mareš), 27. Mareš (Peksa) 30. Novák (Heller, Chlouda).

Plzeňský kraj – Liberecký kraj 2:3 po sam. nájezdech (1:0, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 11. Dvořák, 38. Čermák (Kamas, Theodore) – 23. Svoboda (Vaněček, Krajdl), 30. Hrabčák, rozh. nájezd Krajdl.

O 3. místo: Karlovarský kraj – Plzeňský kraj 3:6 (1:1, 2:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 3. Kyncl (Skála), 22. Kyncl (Vaníček), 26. Kyncl (Vaníček) – 9. Tománek (Sokol, Maxa), 16. Tománek (Maxa, Sokol), 19. Matějka (Popovych, Reisnecker), 22. Fodor (Bělík), 27. Bartuška (Bělík, Fodor), 42. Tománek (Fodor).

Finále: Ústecký kraj – Liberecký kraj 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Kváš (Novák, Kůrka), 30. Sedláček (Schlosser, Peksa), 45. Sedláček (Mareš) – 25. Svoboda (Krajdl).

Střed – ve Dvoře Králové nad Labem

Královéhradecký kraj – Jihočeský kraj 4:0 (0:0, 0:0, 4:0)
Branky a nahrávky: 42. Václavíček (Klíma), 43. Brzák, 44. Brzák (Vondruška), 45. Václavíček (Klíma).

Hlavní město Praha – Kraj Vysočina 7:1 (2:0, 2:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Hörnig (Huk), 14. Richter (Huk), 26. Švancar (Chylík), 27. Richter (Huk), 40. Richter (Schmuk), 43. Huk (Burda), 44. Švancar (Holejšovský, Chylík) – 29. Lukáš (Nejedlý, Katolický).

O 3. místo: Jihočeský kraj – Kraj Vysočina 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 15. Mařík (Svoboda), 20. Svoboda (Přibyl), 23. Svoboda, 45. Svoboda (Šrámek, Tramba) – 32. Zmrhal, 40. Zmrhal (Katolický).

Finále: Královéhradecký kraj – Hlavní město Praha 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 11. Vondruška (Hofman) – 11. Keller (Huk), 34. Cvikl, 43. Cvikl (Vrzal).

Východ – ve Lhotě u Vsetína

Zlínský kraj – Olomoucký kraj 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Malý (Kočica, Škrip), 30. Vlk (Němec, Kočica), 32. Němec (Vlk, Kočica), 43. Matula, 43. Vlk – 23. Slováček (Ryšavý, Smékal), 45. Černý (Žovinec).

Moravskoslezský kraj – Jihomoravský kraj 4:5 po sam. nájezdech (1:0, 1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 1. Řehák (Řípa), 17. Svozil (Mareš), 35. Bystroň, 41. Řehák (Řípa, Weiss) – 24. Šichtař (Kaňa, Kukleta), 33. Hartl (Prchal, Šichtař), 40. Kubín, 44. Kubín, rozh. nájezd Tomek.

O 3. místo: Olomoucký kraj – Moravskoslezský kraj 1:7 (0:4, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Pekr (Slováček, Černý) – 1. Byrtus (Weiss, Řehák), 4. Weiss (Řípa), 10. Mareš (Weiss, Bystroň), 14. Svozil (Man, Trnka), 26. Řehák (Řípa, Weiss), 28. Byrtus (Weiss, Kajzar), 42. Byrtus (Weiss, Kajzar).

Finále: Zlínský kraj – Jihomoravský kraj 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 13. Matula (Cífka, Stodůlka), 38. Škrip (Malý, Vinklárek), 42. Němec (Kočica, Vlk) – 14. Slívko (Beroun, Kubín), 28. Slívko (Kubín, Daněk), 31. Slívko (Kubín), 41. Kubín (Slívko, Beroun), 42. Ruml (Kubín, Slívko), 45. Kubín (Daněk, Slívko).

Aktuální články

Úřední zprávy z kraje

Dokumenty

Tabulky

Krajská liga mužů Jižní Moravy a Zlína
# Tým Z Skóre Body
1 TECHNIKA HOCKEY BRNO TECHNIKA HOCKEY BRNO 18 132:55 50
2 HOKEJ Uherský Ostroh HOKEJ Uherský Ostroh 19 125:75 42
3 HK Kroměříž HK Kroměříž 19 83:71 35
4 HC Lvi Břeclav HC Lvi Břeclav 19 99:85 34
5 Dynamiters Blansko HK Dynamiters Blansko HK 19 93:79 26
6 HC SPARTAK Uherský Brod 18 86:85 26
7 HC Brumov-Bylnice HC Brumov-Bylnice 18 75:114 19
8 HC Uherské Hradiště HC Uherské Hradiště 19 78:131 18
9 SHKM Hodonín 18 69:113 15
10 HC Boskovice HC Boskovice 19 85:117 14